Ankara Kız Yurdu

 Dr. Necmiye Durlu

Dr. Necmiye Durlu , 1953 Ankara Tıp Fakültesi mezunu, Kadın Hastalıkları uzmanıdır. Ülkemizde, bayanların meslek hayatına atılmalarının öncü örneklerinden birisi olan Dr. Necmiye Durlu aynı zamanda çağdaş, fedakar ve başarılı bir annedir. Atatürk ilke ve inkilaplarını prensip edinmiş ve tüm hayatı boyunca kendini insanlığın hizmetine adamış Dr. Necmiye Durlu, kızlarımıza eğitim alanında yurt hizmeti verme hususunda bizleri teşvik etmiştir. Onun öncülüğünde kızlarımızın Atatürkçü, çağdaş ve yararlı birer fert olarak yetiştirilebilmesi için; içerisinde ders çalışıp, dinlenebilecekleri, eğlenebilecekleri ve spor yapabilecekleri güvenli ve konforlu bir ortam sağlamak ve annemizin ismini onurla geleceğe taşımak en büyük amacımız olmuştur.

Bu nedenle 2011 yılında Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu açılmıştır.

ankara-kız-yurdu

Dr. Ankara Özel Kız Öğrenci Yurdu

; Ankara’nın en eski ve güvenli semtlerinden biri olan Gazi Mahallesinde bulunmaktadır. Çevresinde bankalar, lokantalar, kuaförler, kırtasiyeler, süpermarketler mevcuttur.Yurdumuz Gazi Mahallesi’nin ana caddesi olan Silahtar Caddesi üzerindedir ve tam önünde; caddede karşıdan karşıya geçiş trafik lambaları ve Kızılay, Ulus, Demet, Batıkent gibi merkezi semtlere sefer yapan otobüslerin durağı vardır. Merkezi Yurt Konumu sayesinde bir çok Gazi üniversitesi fakültesi ile Ankara Dişcilik fakültelerine yürüme mesafesindedir. Yurt Konumu:

Dr. Ankara Kız Yurtları

; konforlu odaları, mükemmel etüd salonları (sesli ve sessiz çalışma sağlayan 2 tip), Tv odaları, temiz ve sağlıklı banyo-tuvaletleri, kış bahcesi, sağlıklı ve modern mutfağı, yemekhanesi ve kaliteli ve doyurucu kahvaltı ve yemekleri, sabah okul servisi ve güvenliği ile kızlarımıza evlerini aratmayacaktır.

yurt-bahce
yurt-bilgisayar
yurt-etud
yurt-oda2
yurt-oda3
yurt-oda
yurt-yemekhane
yurt-servis
yurt-mutfak

Silahtar Cad 32 Yenimahalle/Ankara - ☎ TEL: 0312 221 31 60 ve 70 - https://www.drnecmiyedurlukizyurdu.com